konfigurator podłóg

Nowości produktowe

A | A | A Drukuj

Płytki na podłogę

Artykuł dodany: 01 Październik 2010

Płytki na podłogę

Oferta płytek jest tak bogata i różnorodna, że pozwala na urządzenie pomieszczenia niemal w każdym stylu. Jednak płytki na podłogę powinny być wybierane o wiele precyzyjniej niż ścienne.

 

Najlepiej nam znanymi i stosowanymi na podłogę są płytki ceramiczne, znane jako terakota lub klinkier. Coraz większą konkurencją dla płytek ceramicznych stanowi gres techniczny, dostępny we wszystkich kolorach.

 

Jeżeli zależy nam na eleganckim wyglądzie, taki efekt osiągniemy dzięki błyszczącej posadzce jaką jest gres polerowany. Do łask powraca dawno zapomniany gres porcelanowy. Wymienione płytki ceramiczne mają też zróżnicowane parametry techniczne, które trzeba dobierać stosownie do pomieszczeń.

 

Im wyższa klasa ścieralności, tym płytka jest bardziej odporna na ścieranie. W kuchni powinniśmy zastosować płytki o klasie ścieralności III lub IV. W pomieszczeniach mało użytkowanych wystarczy klasa I.

 

Ważną cechą płytek jest też odporność na plamy, na które są narażone w kuchni, łazience i garażu. Jeżeli płytka pozbawiona jest tej właściwości, wówczas można ją zaimpregnować.

Dodaj do:

Facebook Twitter Digg Wykop Nasza klasa

Komentarze

0
dodaj własny komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
Sklep » rss
Podłogi - portal e-floors.pl Podłogi - portal e-floors.pl mapa strony Podłogi - portal e-floors.pl kontakt
Witamy, jestes u nas pierwszy raz? Zarejestruj się, Masz konto? Zaloguj się
Token