konfigurator podłóg

Nowości produktowe

A | A | A Drukuj

Skóra w pełnym blasku

Artykuł dodany: 20 Styczeń 2014

Skóra w pełnym blasku

Podłogi i ściany wykończone błyszczącą naturalną skórą to pomysł marki Alphenberg, który ma szansę stać się tegorocznym hitem w aranżacji wnętrz ekskluzywnych apartamentów, domów i loftów. 

 

Projektowanie wnętrz nowoczesnych domów i apartamentów jest dla architektów nieustannym poszukiwaniem nowych, oryginalnych materiałów i pomysłów dekoracyjnych. Wszystko po to, aby uchronić projekty od sztampowych rozwiązań, które stanowić będą jedynie kalkę wcześniejszych prac. W modernistycznych aranżacjach tradycyjnie dobrze sprawdzają się takie materiały wykończeniowe, jak kamień, beton, żywica epoksydowa czy stal. Ich potencjał dekoracyjny jest od lat dobrze znany, ale nie zawsze są one w stanie sprostać oczekiwaniom i wizjom artystycznym architektów wnętrz. Wśród nowych materiałów wykończeniowych na szczególna uwagę zasługuje naturalna skóra. Odpowiednio przygotowana może stanowić nietuzinkowe wykończenie ścian, podłóg, barów, kominków czy mebli. Zdaniem designerów holenderskiej marki Alphenberg tegorocznym przebojem w rękach architektów będą naturalne okładziny skórzane z linii Pampas, charakteryzujące się efektownym błyszczącym wykończeniem.

 

Za sprawą kolekcji Pampas designerzy z Alphenberga przekonują, że naturalna skóra nie jest materiałem zarezerwowanym dla eleganckiej galanterii męskiej i damskiej. Projekty zrealizowane z wykorzystaniem okładzin Pampas pokazują, że wprost wymarzonym miejscem dla naturalnej skóry są designerskie rezydencje czy lofty.

 

Kolekcja okładzin Pampas przygotowana została z myślą o nowoczesnych, przestronnych wnętrzach o wysublimowanym charakterze. Połyskujące skóry na podłodze lub ścianach, z jednej strony polubią się z betonem, wylewką z żywicy epoksydowej czy marmurem, z drugiej zaś umiejętnie przełamują surowy charakter wnętrza. Alphenbergowi udało się zachować naturalny rysunek skóry przy pełnym poszanowaniu dla jej charakteru. Okładziny skórzane z linii Pampas zabezpieczone są specjalistycznymi woskami, które poza ochroną nadają okładzinie bardzo efektowne błyszczące wykończenie. Kolekcja Pampas liczy 7 podstawowych odcieni kolorystycznych: czerń z nutą grafitu Pitch Black, wiśniowy brąz Moro, kawę z mlekiem Straw, pulsujący brąz Tan, nasyconą czerwień Oxblood, delikatną szarość Dolphin oraz intrygujący Cognac.

 

Okładziny ze skóry naturalnej są trwałym rozwiązaniem rekomendowanym zarówno do wnętrz prywatnych, jak i publicznych. Wierzchnia warstwa wosku przeciwdziała pojawianiu się na powierzchni skóry zarysowań. Skóry z kolekcji Pampas marki Alphenberg cechuje wysoka odporność na mokre plamy z wody i innych płynów. Dzięki ochronnej warstwie z wosku utrudnione jest wnikanie płynów w strukturę skóry i ewentualne odkształcanie się okładziny.

Dodaj do:

Facebook Twitter Digg Wykop Nasza klasa

Powiązane artykuły

Nowoczesny minimalizm Nowoczesny minimalizm

Artykuł dodany: 2011-02-17

Nowoczesność może przejawiać się wzorem, kolorem i nietypowymi rozwiązaniami oraz przetworzeniem często spotykanych deseni. Najbardziej znanym i rozpoznawalnym...
Nowoczesny system dekoracji posadzek Nowoczesny system dekoracji...

Artykuł dodany: 2011-09-09

Delikatne niuanse kolorystyczne, przenikające się odcienie, a także głębia koloru to klucz do stworzenia unikalnego nastroju wnętrz. Pełne połysku, efektowne i...

Komentarze

0
dodaj własny komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
Sklep » rss
Podłogi - portal e-floors.pl Podłogi - portal e-floors.pl mapa strony Podłogi - portal e-floors.pl kontakt
Witamy, jestes u nas pierwszy raz? Zarejestruj się, Masz konto? Zaloguj się
Token