konfigurator podłóg

Artykuły

A | A | A Drukuj

Drewno we wnętrzu – zgrany duet podłogi i blatu

Artykuł dodany: 24 Luty 2014

Drewno we wnętrzu – zgrany duet podłogi i blatu

Jedną z najważniejszych decyzji przy aranżacji wnętrz jest ta dotycząca podłóg i blatów. Rodzaj zastosowanego materiału stanowi tło dla kolejnych elementów wyposażenia, dlatego warunkuje dalsze kroki kompozycyjne. Warto ocieplić wnętrze naszego domu i pozwolić drewnu zdominować przestrzeń. Związek drewnianej podłogi i blatów pozwala uzyskać niebanalne, ale spójne kompozycje.

 

Drewno, nie dość że funkcjonalne i trwałe, występuje w wielu odcieniach oraz rodzajach usłojenia, co daje szerokie pole manewru do projektowania aranżacji. Przy planowaniu otwartej przestrzeni, na przykład kuchni połączonej z jadalnią lub salonem, podział często wyznaczany jest linią oddzielającą różne rodzaje materiałów, z których została wykonana podłoga. A jeśli zdecydujemy się na przewagę drewna we wnętrzu, uzyskamy konsekwentną i jednocześnie niezwykłą aranżację łączącą w pary różne rodzaje i faktury drewna. Surowiec ten z powodzeniem może być wykorzystany na blaty kuchenne, parapety, obudowy wanien, umywalek, półki meblowe, a także jako stopnice schodowe.

 

Kontrastujący związek

 

Umiejętne połączenie różnych rodzajów drewna, na przykład poprzez zestawienie jasnych bukowych blatów w kuchni z ciemniejszą palisandrową podłogą z oferty firmy DLH Poland nada wrażenie przenikania i wydobędzie piękno każdego wnętrza. Rodzimy buk w mariażu z tropikalnym i odpornym palisandrem tylko pozornie tworzy kontrast kolorystyczny. Pozwoli uzyskać niezwykły efekt wizualny oparty na przyciąganiu się przeciwieństw. Palisander jest drzewem o zapachu róż rosnącym na trzech kontynentach. Posiada niezwykłą barwę i wyraźne usłojenie, które nadaje podłodze dekoracyjnego i dynamicznego wyglądu. Natomiast drewno bukowe, również twarde i trwałe, o ciepłym i neutralnym odcieniu, jest idealnym tłem w tym połączeniu.

 

Dobrana para

 

Aranżując otwartą przestrzeń kuchni i salonu, warto postawić na wykorzystanie tego samego rodzaju drewna lub dwóch różnych o zbliżonych odcieniach. Sprawdzony duet bambusowo-dębowy, powielony na blatach kuchennych i na podłodze w salonie, rozświetli pomieszczenie i podkreśli największe powierzchnie we wnętrzu. Wymagające pomieszczenia – kuchnia i łazienka – potrzebują specjalnych, odpornych na wilgoć i wodę materiałów. Aby uzyskać jak najbardziej spójną kompozycję, w łazience można wykorzystać ten sam rodzaj drewna, na przykład umieścić egzotyczny Merbau na podłodze i blatach. Merbau z oferty DLH Poland jest trwałym i odpornym surowcem, idealnie nadającym się nawet do tak wymagającego pomieszczenia, jakim jest pokój kąpielowy. Związek dwóch drewnianych materiałów to sprawdzony i pewny sposób na udaną aranżację niemal każdego wnętrza.

Dodaj do:

Facebook Twitter Digg Wykop Nasza klasa

Powiązane artykuły

Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe szkoli studentów architektury Kopp – Podłogi Naturalnie...

Artykuł dodany: 2012-03-27

Pod koniec marca odbyło się pierwsze z cyklu szkoleń dla studentów architektury zorganizowane przez firmę Kopp-Podłogi Naturalnie Doskonałe. W edukacyjnym...
Gotowe drewniane podłogi dwuwarstwowe Gotowe drewniane podłogi...

Artykuł dodany: 2013-12-17

Jawor-Parkiet to polski producent podłóg drewnianych z wieloletnią tradycją. W ofercie firmy znajduje się obecnie ponad 100 produktów – gotowych parkietów i...

Komentarze

0
dodaj własny komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
Sklep » rss
Podłogi - portal e-floors.pl Podłogi - portal e-floors.pl mapa strony Podłogi - portal e-floors.pl kontakt
Witamy, jestes u nas pierwszy raz? Zarejestruj się, Masz konto? Zaloguj się
Token