konfigurator podłóg

Artykuły

A | A | A Drukuj

Nowa jakość w asortymencie deski barlineckiej

Artykuł dodany: 09 Luty 2012

Nowa jakość w asortymencie deski barlineckiej

Z początkiem 2012 roku firma Barlinek wprowadziła istotne zmiany w zakresie prezentacji oferty deski barlineckiej, mających na celu ułatwienie właściwego  wyboru Klientom.  Obecnie podłogi 3-warstwowe należą do trzech nowych linii produktowych: PURE, DECOR i LIFE,  z których każda jest dedykowana  odpowiedniej grupie nabywców, w oparciu o wyniki kompleksowych badań marketingowych.

 

Nowe linie produktowe

 

Linia PURE – to oferta skierowana do znawców i wielbicieli podłóg z prawdziwego drewna. Szeroka paleta różnorodnych barw i struktur to najważniejsze atrybuty linii DECOR. Natomiast linia LIFE to propozycja dla osób korzystających z życia, ceniących podłogi drewniane ze względu na ich liczne zalety oraz łatwą pielęgnację.

 

Nowe nazwy podłóg

 

Dotychczas stosowane nazewnictwo w asortymencie deski barlineckiej producent zastąpił nowymi nazwami,  które lepiej oddziałują na wyobraźnię Klientów. Część z nich odnosi się bezpośrednio do Cudów Natury – najpiękniejszych zakątków naszej planety, co podkreśla jednocześnie działania Barlinka na rzecz środowiska naturalnego. Aby ułatwić orientację w ofercie, producent zachował w nazwie gatunek drewna, z którego podłoga została wykonana. Dodatkowo do nazw zastosowano nowe określenia, dotyczące szerokości podłóg i ilości lameli. Deski 1-lamelowe  o szerokości 180 mm to Grande, a 1-lamelowe  o szerokości 130 mm – Piccolo. Deski 2-lamelowe nazywają się Doppio, natomiast podłogi 3-lamelowe to Multi.

 

Szeroką ofertę deski barlineckiej uzupełnia Deska YOUNG – seria specjalistycznych podłóg dla dzieci oraz Smaki Życia - pełne soczystych barw i wyrafinowanych faktur deski podłogowe, stworzone z myślą o ludziach i wnętrzach szukających dobrego smaku.

 

Nowe, jeszcze szybsze złącze

 

Nowe złącze Barlinka, to System 5Gs, oparty na nowej konstrukcji zamka czołowego i zastosowaniu specjalnego zaczepu z materiałów kompozytowych.  Złącze gwarantuje klientom szereg udogodnień w procesie montażu podłogi.  Przede wszystkim podłogę montuje się szybciej – czas montażu jest  krótszy o 25%. Poza tym złącze 5Gs jeszcze bardziej ułatwia pracę amatorom, dzięki czemu podłogę można układać samodzielnie i bez konieczności użycia profesjonalnych narzędzi, takich jak dobijak czy młotek. Nowe złącze eliminuje również możliwość wystąpienia zabrudzeń podczas montażu (brak konieczności użycia kleju), uszkodzeń zamka czołowego przy dobijaniu deski w systemie pływającym czy zniszczeniu podłogi podczas demontażu. Montaż z użyciem Barlock 5Gs System zapewnia komfortową i cichą eksploatację podłogi, gdyż ogranicza do minimum ryzyko występowania  skrzypienia.

 

Jeszcze lepszy lakier

 

Asortyment podłóg 3-warstwowych dostępnych  w salonach sprzedaży podłóg został wyposażony w doskonałej jakości lakier, dostępny dotychczas jedynie w serii produktów Professional.  Dodatkową jego zaletą zastosowanego jest uzyskanie klasy trudnopalności dla podłóg 3-warstwowych. Taka klasyfikacja podłóg pozwala na ich montaż w budynkach użyteczności publicznej, wszędzie tam, gdzie występują zaostrzone wymagania ochrony przeciwpożarowej.

 

Nowe opakowanie

 

Producent wprowadził także zmiany w zakresie opakowań. Obecnie deska barlinecka będzie pakowana do nowych, ekologicznych opakowań. Kluczowy wpływ na tę decyzję ma troska firmy o środowisko naturalne, która wyrażana jest również poprzez opakowania.

 

Nowa witryna internetowa

 

Wszystkie wprowadzone nowości są widoczne na nowej witrynie www.barlinek.com która została dostosowana  do potrzeb wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się jak najwięcej o podłogach przy pomocy Internetu.

Dodaj do:

Facebook Twitter Digg Wykop Nasza klasa

Powiązane artykuły

Kambala – „egzotyk” o wielu twarzach Kambala – „egzotyk” o...

Artykuł dodany: 2011-12-08

Jej drewno uwodzi, pociąga, fascynuje. Kambala – uwielbiana zarówno przez fachowców, jak i miłośników przytulnych wnętrz, którzy cenią sobie jej...
Lite podłogi drewniane dla pokoleń Lite podłogi drewniane dla...

Artykuł dodany: 2013-08-02

Podczas wyboru wymarzonej litej podłogi drewnianej w pierwszej kolejności pod uwagę bierzemy zwykle kolorystykę, gatunek drewna czy niestandardowe wykończenie...

Powiązane firmy

Komentarze

4
dodaj własny komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
telek

Nowa jakość w asortymencie deski barlineckiej

Tak, dlatego przy zmianie podłogi warto się 2x zastanowić czy wybrać tanszy laminat czy prawdziwe drewno. W końcu podłoga to zakup na lata.

Dodał: telek / 2013-07-09 18:01:13

aniam

Deska barlinecka czy parkiet?

Dla mnie deska barlinecka to całkowicie inna bajka. Wcześniej miałem zwykły parkiet i nie ma porównania.

Dodał: aniam / 2012-12-21 10:37:22

gumri

Nowa jakość w asortymencie deski barlineckiej

Firma Barlinek dba nie tylko o swoich klientów, dzięki nowym opakowaniom troszczy się również o środowisko. Ostatnio Barlinek rozpoczął kampanie "1=1"- za każde kupione opakowanie sieją jedno drzewo. Świetna sprawa !

Dodał: gumri / 2012-10-10 23:11:19

lyonek

Nowa jakość w asortymencie deski barlineckiej

Zalet nowej oferty Barlinka jest rzeczywiście sporo - do najważniejszych można zaliczyć oryginalny zamek 5Gs pozwalający na ułożenie podłogi amatorom bez pomocy specjalistów. Dużym plusem jest także wysoka jakość lakieru. Warto też wspomnieć o charakterystycznych nazwach podłóg jak np. "Golden Gate" z katalogu "Places".

Dodał: lyonek / 2012-05-15 01:52:30

Sklep » rss
Podłogi - portal e-floors.pl Podłogi - portal e-floors.pl mapa strony Podłogi - portal e-floors.pl kontakt
Witamy, jestes u nas pierwszy raz? Zarejestruj się, Masz konto? Zaloguj się
Token