konfigurator podłóg

Artykuły

A | A | A Drukuj

Trawertyn – wnętrze z klasą

Artykuł dodany: 18 Listopad 2010

Trawertyn – wnętrze z klasą

Szukasz eleganckiego materiału podłogowego, aby dodać klasy swojemu domu, który jest trwały i łatwy do utrzymania, nie ma lepszego rozwiązania niż naturalny Trawertyn. To bardzo twarde kamienie, które doskonale sprawdzają się na wszystkich powierzchniach.

 

  Trawertyn jest to porowata skała osadowa składająca się głównie z kalcytu oraz aragonitu, o barwie kości słoniowej, które powstają w skutek wytrącania się z wody węglanu wapnia. Węglan wapnia osiada na łodygach roślin wodnych, tworząc poddającą się łatwo obróbce skałę porowatą. Najważniejsze cechy techniczne trawertynów to: gęstość objętościowa 2,55 g/cm³, nasiąkliwość wagowa ok. 0,8 % i wytrzymałość na ściskanie 60 – 80 MPa. W Polsce trawertyn wydobywa się w Działoszynie koło Wielunia. Skała ta jest bardzo dobrym materiałem na płyty okładzinowe. 

 

W Polsce i krajach o podobnym klimacie trawertyny mogą być wyłącznie stosowane we wnętrzach, gdyż ulegają destrukcji pod wpływem mrozu, a także bardzo się brudzą.

 

Poniżej przedstawiam kilka ciekawych aranżacji posadzek z trawertynu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj do:

Facebook Twitter Digg Wykop Nasza klasa

Powiązane artykuły

Lico Realstone: propozycja, która otwiera nowe możliwości Lico Realstone: propozycja,...

Artykuł dodany: 2014-02-21

Kolekcja podłóg Realstone szwajcarskiej firmy Lico, której wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest sieć sklepów Drzwi i podłogi VOX, to propozycja dla ludzi...
Naturalne piękno kamienia Naturalne piękno kamienia

Artykuł dodany: 2010-10-07

Kamień naturalny jest materiałem, który nigdy nie wyjdzie z mody. Istnieją setki różnych rodzajów kamieni znalezionych na naszej planecie. Przez miliony lat...

Komentarze

0
dodaj własny komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
Sklep » rss
Podłogi - portal e-floors.pl Podłogi - portal e-floors.pl mapa strony Podłogi - portal e-floors.pl kontakt
Witamy, jestes u nas pierwszy raz? Zarejestruj się, Masz konto? Zaloguj się
Token