konfigurator podłóg

Artykuły

A | A | A Drukuj

Trawertyn – wnętrze z klasą

Artykuł dodany: 18 Listopad 2010

Trawertyn – wnętrze z klasą

Szukasz eleganckiego materiału podłogowego, aby dodać klasy swojemu domu, który jest trwały i łatwy do utrzymania, nie ma lepszego rozwiązania niż naturalny Trawertyn. To bardzo twarde kamienie, które doskonale sprawdzają się na wszystkich powierzchniach.

 

  Trawertyn jest to porowata skała osadowa składająca się głównie z kalcytu oraz aragonitu, o barwie kości słoniowej, które powstają w skutek wytrącania się z wody węglanu wapnia. Węglan wapnia osiada na łodygach roślin wodnych, tworząc poddającą się łatwo obróbce skałę porowatą. Najważniejsze cechy techniczne trawertynów to: gęstość objętościowa 2,55 g/cm³, nasiąkliwość wagowa ok. 0,8 % i wytrzymałość na ściskanie 60 – 80 MPa. W Polsce trawertyn wydobywa się w Działoszynie koło Wielunia. Skała ta jest bardzo dobrym materiałem na płyty okładzinowe. 

 

W Polsce i krajach o podobnym klimacie trawertyny mogą być wyłącznie stosowane we wnętrzach, gdyż ulegają destrukcji pod wpływem mrozu, a także bardzo się brudzą.

 

Poniżej przedstawiam kilka ciekawych aranżacji posadzek z trawertynu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj do:

Facebook Twitter Digg Wykop Nasza klasa

Powiązane artykuły

Urządzeni inaczej – nie tylko kafelkami łazienka stoi Urządzeni inaczej – nie tylko...

Artykuł dodany: 2013-06-19

Czy najpopularniejsze rozwiązania są najlepsze? Wszyscy urządzający łazienkę swoje pierwsze zakupowe kroki kierują do stoiska z płytkami ceramicznymi. Mimo...
Granitowe i marmurowe podłogi Granitowe i marmurowe podłogi

Artykuł dodany: 2011-01-19

Płytki granitowe oraz marmurowe są doskonałym materiałem podłogowym, stosowanym od wielu wieków. Są to naturalne wyroby z kamienia, bardzo trwałe i odporne na...

Komentarze

0
dodaj własny komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
Sklep » rss
Podłogi - portal e-floors.pl Podłogi - portal e-floors.pl mapa strony Podłogi - portal e-floors.pl kontakt
Witamy, jestes u nas pierwszy raz? Zarejestruj się, Masz konto? Zaloguj się
Token