konfigurator podłóg

Artykuły

A | A | A Drukuj

Zabezpieczenie podłogi

Artykuł dodany: 18 Czerwiec 2010

Zabezpieczenie podłogi

W naszych domach podłogi wykonane są z różnych materiałów, ale nie zależnie od tego o każdą należy dbać, by służyła jak najdłużej. Pod tym względem szczególnej troski i pielęgnacji wymaga parkiet. Wszystkie dostępne metody pozwalają na zabezpieczyć podłogi przed działaniem szkodliwych czynników.

 

Parkiety zabezpieczane są lakierem, woskiem lub olejem. Potem pielęgnujemy je nakładając warstwy ochronne. Dla parkietu najbardziej szkodliwa jest wilgoć, szczególnie w okresie zimowym, wtedy wilgotność powietrza spada i konieczne jest nawilżać pomieszczenie z parkietem nawilżaczami.

 

Jak należy postępować, aby podłogi z drewna jak najdłużej cieszyły nasze oczy? Wystarczy przestrzegać kilku zasad: nie stawiać doniczek bezpośrednio na podłodze, rozlane płyny natychmiast usuwać, unikać gwałtownych zmian warunków klimatycznych w pomieszczeniu. Panie muszą pamiętać, że ich obcas zostawi ślad na drewnianej podłodze, lepiej więc unikać takiego kontaktu. Generalnie rzecz biorąc, dbałość o podłogę polega na usuwaniu z niej wszystkich szkodliwych czynników, które mogą negatywnie wpłynąć na jej wygląd i dalsze użytkowanie.

Dodaj do:

Facebook Twitter Digg Wykop Nasza klasa

Powiązane artykuły

Podłogi mocne jak dąb Podłogi mocne jak dąb

Artykuł dodany: 2013-10-17

Dąb to majestatyczne drzewo, symbol siły, witalności i potęgi. Pochodzące z niego drewno  cechuje się trwałością i wysoką odpornością na uszkodzenia i...
Podłogi w 100% drewniane – naturalnie! Podłogi w 100% drewniane –...

Artykuł dodany: 2013-09-18

Wybierając wymarzoną podłogę, często zadajemy sobie pytanie: sztuczna czy jednak prawdziwa? Nic w tym dziwnego. Podłogi laminowane posiadają szereg zalet...

Powiązane firmy

Komentarze

1
dodaj własny komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
zumba

Zabezpieczenie podłogi

Ludzie często wybierają kafle drewnopodobne i laminaty, bo myślą, że to taki sam efekt i nie trzeba się przy nich napracować. Moim zdaniem to błędne rozumowanie - piękny dom, to zadbany dom! Naturalne drewno to klasa sama w sobie. Pielęgnacja drewnianej podłogi wcale nie jest tak czasochłonna i trudna, wystarczy wybrać odpowiednie sprawdzone preparaty do pielęgnacji drewna, a reszta to kwestia standardowego dbania o dom.

Dodał: zumba / 2012-10-14 15:01:00

Sklep » rss
Podłogi - portal e-floors.pl Podłogi - portal e-floors.pl mapa strony Podłogi - portal e-floors.pl kontakt
Witamy, jestes u nas pierwszy raz? Zarejestruj się, Masz konto? Zaloguj się
Token