konfigurator podłóg

Artykuły

A | A | A Drukuj

Zmień wnętrza na dobre!

Artykuł dodany: 11 Luty 2014

Zmień wnętrza na dobre!

To jak urządzamy domowe cztery kąty odzwierciedla nasz gust i potrzeby. I choć stylizacji wnętrz może być nieskończenie wiele – w aranżacji, która oprze się próbie czasu i sezonowych trendów, niezmiennie najważniejsze pozostaje znalezienie proporcji między estetyką, a funkcjonalnością materiałów. Jak zatem zmienić wnętrza … na dobre? – podpowiada ekspert z firmy Wicanders.

 

Warunkiem udanej aranżacji wnętrz jest wybór materiałów, które nie tylko wpisują się w nasze estetyczne oczekiwania, ale i są wdzięcznym surowcem przy urzeczywistnianiu nawet najbardziej nieszablonowych projektów. Kamień, drewno i szkło, od lat obecne w projektach wnętrz, mają poważnego rywala. Korek, bo o nim mowa, wyznaczył nowy sposób aranżacji, któremu z pewnością warto się lepiej przyjrzeć.

 

„Naturalny korek ujmując autentycznością i plastycznością w rękach zręcznego projektanta posłuży do stworzenia nieskończenie różnorodnych aranżacji. W zależności od faktury i kolorystyki materiał ten może być doskonałym tłem dla wyrazistej stylizacji lub też nieodzownym urozmaiceniem monotonnych kompozycji. Duża rozpiętość barw i deseni sprawia, że korek doskonale sprawdzi się zarówno w roli okładziny podłogowej, jak i ściennej. Panele i płytki wykonane z tego materiału, równie efektownie prezentować będą się w tradycyjnych domowych wnętrzach czy awangardowych apartamentach. Tak naprawdę wyznacznikiem zastosowania okładziny korkowej jest tylko nasza wyobraźnia” ¬- mówi Grzegorz Kolarski z firmy Wicanders.

 

Zdarza się, że efektowne materiały wnętrzarskie nie wytrzymują próby czasu. Pod wpływem codziennej eksploatacji ich uroda nieodwracalnie przemija. W 100% naturalny korek do takich surowców jednak nie należy.

 

„Korek to połączenie nieszablonowej urody i niezwykłej trwałości. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że materiał ten jest też doskonałym izolatorem akustycznym. Pochłaniając dźwięki, skutecznie tłumi hałas zarówno wewnątrz mieszkania, jak i odgłosy dobiegające z innych kondygnacji. W przypadku okładziny podłogowej dwie warstwy korka gwarantują doskonałą amortyzację i wygodę podczas chodzenia. Równie cenną właściwością materiału jest zapewnienie izolacji cieplnej. W efekcie pokryte okładziną korkową ściany lub podłogi nie wychładzają się. Dzięki temu w wyraźnie odczuwalny sposób zwiększeniu ulega zarówno odczuwalny komfort cieplny, jak i w bardziej dalekosiężnej perspektywie, obniżane są koszty zużycia energii. Warto również zaznaczyć, że podłogi korkowe przenoszą duże obciążenia. Nie musimy się zatem obawiać, że na jej powierzchni powstaną wgłębienia i widoczne zarysowania. Specjalna warstwa lakieru poliuretanowego sprawia, że panele i płytki pozostają odporne na zadrapania oraz są bezproblemowe do utrzymania w czystości. Do ich pielęgnacji wystarczy jedynie wilgotny mop.  Okazuje się to szczególnie praktyczne w pomieszczeniach narażonych na intensywne użytkowanie, jak np. przedpokój, kuchnia czy salon. Praktycznym argumentem przemawiającym za wyborem okładziny korkowej do wnętrz, jest też sprawna instalacja paneli i płytek korkowych. W przypadku podłóg oznacza to również brak konieczności zakupu dodatkowego podkładu, co skraca czas i koszty montażu.Za zastosowaniem korkowej okładziny podłogowej i ściennej przemawia również aspekt zdrowotny. Antystatyczna warstwa wykończeniowa zabezpiecza panele i płytki korkowe przed osadzaniem się brudu, rozwojem zarazków i grzybów. Bez obaw można więc ten materiał stosować w pokoju dziecinnym lub alergika. Jak widać lista zalet korka jest bardzo długa.” – wskazuje Grzegorz Kolarski.

 

Funkcjonalność materiału musi iść w parze z walorami estetycznymi. W przypadku okładziny korkowej inspiracji do tworzenia wnętrz z pewnością nie zabraknie. Paleta barw i deseni surowca jest równie bogata, co imponująca.

 

„Naturalny korek wprowadza do wnętrz niepowtarzalny klimat. Okładzina może mieć charakter elegancki, wręcz wyrafinowany lub też pomóc w stworzeniu przytulnego, kameralnego aranżu. Delikatne przejścia kolorystyczne, silne nawiązania do natury, widoczne słoje, i niedoskonałości surowca nadają wnętrzom kolorytu i indywidualnego rysu. W zależności od kolekcji możemy sięgnąć po surowiec utrzymany w kolorach ziemi, naturalnych szarościach, intensywnych czerwieniach lub wyrazistych melanżach brązów, czerni i żółci. Tak udekorowane wnętrza prezentują się wyjątkowo. A możliwe to jest właśnie dzięki niewymuszonej, harmonijnej urodzie surowca. Nic więc dziwnego, że materiał ten pozostanie równie aktualny za kilkanaście lat.”  - mówi ekspert z firmy Wicanders.

 

Aranżacja wnętrz to niełatwe zadanie. Szukając pomysłu na styl, który korespondować będzie z naszymi oczekiwaniami warto puścić wodze fantazji i sięgnąć po dotąd nieznane rozwiązania i materiały wykończeniowe, takie jak naturalny korek. Jak przekonuje ekspert z firmy Wicanders, jego potencjał dekoracyjny i funkcjonalność pomogą nam zmienić wnętrza… na dobre!

Dodaj do:

Facebook Twitter Digg Wykop Nasza klasa

Powiązane artykuły

Podłogi korkowe – dlaczego warto? Podłogi korkowe – dlaczego...

Artykuł dodany: 2013-11-12

Oryginalne, efektownie prezentujące się podłogi korkowe to nie sezonowy trend wnętrzarski, ale prawdziwy przełom w zakresie funkcjonalnego, bliskiego naturze...
Od retro do glamour – podłogi drewniane Parquet Wicanders Od retro do glamour – podłogi...

Artykuł dodany: 2013-11-18

Drewno to materiał z duszą. Zapisana w każdym słoju historia, unikalna, naturalna barwa sprawiają, że surowiec ten ma swoich zwolenników zarówno wśród...

Komentarze

0
dodaj własny komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
Sklep » rss
Podłogi - portal e-floors.pl Podłogi - portal e-floors.pl mapa strony Podłogi - portal e-floors.pl kontakt
Witamy, jestes u nas pierwszy raz? Zarejestruj się, Masz konto? Zaloguj się
Token