konfigurator podłóg

Porady

A | A | A Drukuj

Dlaczego warto wybrać drewnianą podłogę?

Artykuł dodany: 10 Kwiecień 2012

Dlaczego warto wybrać drewnianą podłogę?

Od wieków drewno służy ludziom jako naturalny  materiał do budowy. Na początku konstruowano z niego statki, domy dające schronienie i inne konstrukcje. Później, kiedy przyszła moda na budowanie obiektów murowanych i  tak nie zrezygnowano z użycia drewna do położenia podłogi.  Posadzka wykonana z tego naturalnego materiału gwarantowała i  nadal gwarantuje trwałość oraz możliwość regeneracji, a także przybliża człowieka do natury.

 

Dłogowieczność

 

Jaka jest różnica między terakotą , drewnianą podłogą? Otóż, na  terakotę przypada gwarancja na 5-7 lat, natomiast na podłogę drewnianą można mieć gwarancję nawet 30 lat. Prawidłowo zabezpieczone drewno potrafi wytrzymać dziesięciolecia, nawet w warunkach zewnętrznych. Stosowanie go wewnątrz dodatkowo przedłuża ten okres. Praktyczną cechą podłogi wykonanej z naturalnego materiału, jakim jest drewno, jest łatwość w czyszczeniu, utrzymaniu, a także konserwacji. W sytuacji uszkodzenia, drewnianą podłogę można wielokrotnie odnawiać, ponieważ starcie zużytej warstwy wierzchniej nie osłabia drewna. 

 

Dobre dla zdrowia

 

Życie w zgodzie z naturą ma dla nas coraz większe znaczenie. Cenimy sobie przebywanie w pomieszczeniach, które mają łagodny wpływ na nasze samopoczucie i pozytywnie oddziałują na nasze zdrowie. Drewno podłogowe stwarza osobliwy mikroklimat. Jest porowate i posiada właściwości higroskopijne. Idealne dostosowuje się do warunków, jakie panują w pomieszczeniu.  Nadmierna ilość wody z powietrza zostaje wchłonięta, a w suche pory roku (zimą), kiedy wilgotność w pomieszczeniach spada  drewno ją oddaje, regulując warunki klimatyczne w pomieszczeniu. W okresie zimy, kiedy ogrzewamy pomieszczenia, istnieje możliwość wystąpienia szczelin pomiędzy elementami drewnianymi. Wynika to z faktu, że drewno oddając wilgoć kurczy się. Nie świadczy to o defekcie  drewna ( przy szczelinach do 0,5 mm), ale o tym, że materiał pochodzi od samej natury. Cechuje go wilgotność: 9% +/- 2%. Ponadto drewno oddycha i jonizuje powietrze. Nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu, co jest ważne dla alergików, ponieważ związki, które wydziela drewno są związkami naturalnymi. Naturalne podłogi gwarantują także izolację termiczną pomieszczenia odczuwaną jako "ciepła podłoga", izolację elektryczną, a także, dodatkowo izolację akustyczną. 

 

Ekologia na pierwszym miejscu

 

Drewno jest łatwe w składowaniu i utylizacji, przez co jest przyjazne środowisku.  Po dokonaniu rozbiórki ulega szybkiemu procesowi biodegradacji. Coraz częściej, chętnie  jest wykorzystywane w procesach recyklingu do produkcji materiałów drewnopochodnych. W razie spalania drewno  nie wydziela toksycznych substancji. Na szczęście dzięki swojej zalecie - długowieczności zużycie drewnianego materiału jest o wiele mniejsze niż pozostałych. 

 

Estetyka

 

Drewniane posadzki stanowią jedną z najpiękniejszych dekoracji wnętrz. Unikalne barwy i wzory usłojenia drewna dają zapewnienie oryginalnej podłogi, a tym samym zadowolenia i satysfakcji na długie lata. Dodatkowo, drewno to materiał, który idealnie komponuje się z innymi surowcami i tworzywami, co ma istotną rolę, kiedy aranżujemy wnętrza. Naturalna podłoga nadaje pomieszczeniu przytulności i ciepła. Świeże drewno wydziela także zapach, charakterystyczny dla swojego gatunku.

 

 Źródło: Decowood

Dodaj do:

Facebook Twitter Digg Wykop Nasza klasa

Powiązane artykuły

Classen - zestaw doskonały dla...

Artykuł dodany: 2012-07-17

Classen - zestaw doskonały dla perfekcjonistów Odkrycie dla każdego, dla kogo zarówno cała aranżacja, jak i nawet najdrobniejszy detal w mieszkaniu, mają znaczenie. Kolorystycznie dopasowane podłogi i drzwi...
Trendy 2012: wnętrza w kolorach...

Artykuł dodany: 2012-10-10

Trendy 2012: wnętrza w kolorach ziemi Ekologiczny trend zatacza coraz szersze kręgi. W modzie są już nie tylko rozwiązania, które pomagają chronić środowisko, ale również kolory kojarzące się z...

Komentarze

2
dodaj własny komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
~Mahaley

Dlaczego warto wybrać drewnianą podłogę?

It's like you're on a missoin to save me time and money!

Dodał: ~Mahaley / 2011-08-07 18:26:15

~Ellen

Dlaczego warto wybrać drewnianą podłogę?

You've hit the ball out the park! Inrcedbile!

Dodał: ~Ellen / 2011-08-06 23:41:44

Sklep » rss
Podłogi - portal e-floors.pl Podłogi - portal e-floors.pl mapa strony Podłogi - portal e-floors.pl kontakt
Witamy, jestes u nas pierwszy raz? Zarejestruj się, Masz konto? Zaloguj się
Token