konfigurator podłóg

Porady

A | A | A Drukuj

Dlaczego warto wybrać drewnianą podłogę?

Artykuł dodany: 10 Kwiecień 2012

Dlaczego warto wybrać drewnianą podłogę?

Od wieków drewno służy ludziom jako naturalny  materiał do budowy. Na początku konstruowano z niego statki, domy dające schronienie i inne konstrukcje. Później, kiedy przyszła moda na budowanie obiektów murowanych i  tak nie zrezygnowano z użycia drewna do położenia podłogi.  Posadzka wykonana z tego naturalnego materiału gwarantowała i  nadal gwarantuje trwałość oraz możliwość regeneracji, a także przybliża człowieka do natury.

 

Dłogowieczność

 

Jaka jest różnica między terakotą , drewnianą podłogą? Otóż, na  terakotę przypada gwarancja na 5-7 lat, natomiast na podłogę drewnianą można mieć gwarancję nawet 30 lat. Prawidłowo zabezpieczone drewno potrafi wytrzymać dziesięciolecia, nawet w warunkach zewnętrznych. Stosowanie go wewnątrz dodatkowo przedłuża ten okres. Praktyczną cechą podłogi wykonanej z naturalnego materiału, jakim jest drewno, jest łatwość w czyszczeniu, utrzymaniu, a także konserwacji. W sytuacji uszkodzenia, drewnianą podłogę można wielokrotnie odnawiać, ponieważ starcie zużytej warstwy wierzchniej nie osłabia drewna. 

 

Dobre dla zdrowia

 

Życie w zgodzie z naturą ma dla nas coraz większe znaczenie. Cenimy sobie przebywanie w pomieszczeniach, które mają łagodny wpływ na nasze samopoczucie i pozytywnie oddziałują na nasze zdrowie. Drewno podłogowe stwarza osobliwy mikroklimat. Jest porowate i posiada właściwości higroskopijne. Idealne dostosowuje się do warunków, jakie panują w pomieszczeniu.  Nadmierna ilość wody z powietrza zostaje wchłonięta, a w suche pory roku (zimą), kiedy wilgotność w pomieszczeniach spada  drewno ją oddaje, regulując warunki klimatyczne w pomieszczeniu. W okresie zimy, kiedy ogrzewamy pomieszczenia, istnieje możliwość wystąpienia szczelin pomiędzy elementami drewnianymi. Wynika to z faktu, że drewno oddając wilgoć kurczy się. Nie świadczy to o defekcie  drewna ( przy szczelinach do 0,5 mm), ale o tym, że materiał pochodzi od samej natury. Cechuje go wilgotność: 9% +/- 2%. Ponadto drewno oddycha i jonizuje powietrze. Nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu, co jest ważne dla alergików, ponieważ związki, które wydziela drewno są związkami naturalnymi. Naturalne podłogi gwarantują także izolację termiczną pomieszczenia odczuwaną jako "ciepła podłoga", izolację elektryczną, a także, dodatkowo izolację akustyczną. 

 

Ekologia na pierwszym miejscu

 

Drewno jest łatwe w składowaniu i utylizacji, przez co jest przyjazne środowisku.  Po dokonaniu rozbiórki ulega szybkiemu procesowi biodegradacji. Coraz częściej, chętnie  jest wykorzystywane w procesach recyklingu do produkcji materiałów drewnopochodnych. W razie spalania drewno  nie wydziela toksycznych substancji. Na szczęście dzięki swojej zalecie - długowieczności zużycie drewnianego materiału jest o wiele mniejsze niż pozostałych. 

 

Estetyka

 

Drewniane posadzki stanowią jedną z najpiękniejszych dekoracji wnętrz. Unikalne barwy i wzory usłojenia drewna dają zapewnienie oryginalnej podłogi, a tym samym zadowolenia i satysfakcji na długie lata. Dodatkowo, drewno to materiał, który idealnie komponuje się z innymi surowcami i tworzywami, co ma istotną rolę, kiedy aranżujemy wnętrza. Naturalna podłoga nadaje pomieszczeniu przytulności i ciepła. Świeże drewno wydziela także zapach, charakterystyczny dla swojego gatunku.

 

 Źródło: Decowood

Dodaj do:

Facebook Twitter Digg Wykop Nasza klasa

Powiązane artykuły

Podłoga w domowych salach fitness

Artykuł dodany: 2012-08-29

Podłoga w domowych salach fitness Jeśli jesteśmy fanami sportów nic nie sprawi nam większej przyjemności niż domowa siłownia. Oprócz doboru odpowiedniego sprzętu liczy się także komfort jej...
Panele panelom nie równe

Artykuł dodany: 2012-08-14

Panele panelom nie równe Panele laminowane to prosty i tani sposób na piękną podłogę. Bardzo ważne by dokonując wyboru zwrócić uwagę nie tylko na piękny kolor i wzór, ale przede...

Komentarze

2
dodaj własny komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
~Mahaley

Dlaczego warto wybrać drewnianą podłogę?

It's like you're on a missoin to save me time and money!

Dodał: ~Mahaley / 2011-08-07 18:26:15

~Ellen

Dlaczego warto wybrać drewnianą podłogę?

You've hit the ball out the park! Inrcedbile!

Dodał: ~Ellen / 2011-08-06 23:41:44

Sklep » rss
Podłogi - portal e-floors.pl Podłogi - portal e-floors.pl mapa strony Podłogi - portal e-floors.pl kontakt
Witamy, jestes u nas pierwszy raz? Zarejestruj się, Masz konto? Zaloguj się
Token