konfigurator podłóg

Porady

A | A | A Drukuj

Nigdy więcej zimnej podłogi

Artykuł dodany: 14 Listopad 2011

Nigdy więcej zimnej podłogi

Ogrzewanie podłogowe jest coraz bardziej pożądanym rozwiązaniem. Dotychczas stosowane było wyłącznie pod płytkami, ze względu na ich trwałość i dobre przewodnictwo cieplne. Dzięki technologii stosowanej przez Torlys, także drewno posiada te cechy. Ponadto sposób montażu desek wielowarstwowych sprawia, że mają one przewagę nad kaflami. 

 

Ogrzewanie montowane pod powierzchnią podłogi pozwala na większą swobodę w projektowaniu wnętrza, z powodu braku szpecących rur i kaloryferów. Nie tworzy stref zimna z dala od grzejnika i zapewnia najzdrowszy dla człowieka rozkład temperatury: najcieplej przy podłodze, najchłodniej w okolicach głowy. Wpływa to na oszczędności w zużyciu energii cieplnej. Korzyści odczują także alergicy. Ogrzewanie podłogowe nie powoduje przemieszczania się kurzu, które jest charakterystyczny dla kaloryferów.

 

Wydaje się zatem, że jedynym problemem w tym typie ogrzewania są ograniczenia w doborze posadzki. Powszechnie stosowana terakota, poza sezonem grzewczym jest tak zimna, że aż nieprzyjemna dla bosej stopy. Drewno w przeciwieństwie do kafli, pozwala na urządzenie ciepłego i przytulnego wnętrza.

 

Trzeba jednak pamiętać, że drewno zmienia objętość pod wpływem temperatury. Kurczy się i pęcznieje, co po pewnym czasie może prowadzić do powstania szczelin w podłodze. Dlatego wybierając deski na ogrzewanie podłogowe należy zwrócić uwagę by posiadały dużą odporność na temperaturę. Podłogi Torlys, jako jedyne w Polsce dają dożywotnią gwarancję na to, że w okresie grzewczym nie powstaną szczeliny między deskami. Ponadto potwierdzona badaniami laboratoryjnymi wysoka przepuszczalność termiczna gwarantuje, że ciepło bez większych strat przeniknie przez deski.

 

Montaż w systemie pływającym oraz system zamków Uniclic sprawia, że Torlys zyskuje przewagę nad innymi typami podłóg. W razie awarii ogrzewania podłogowego bardzo szybko można rozmontować podłogę. Deski nie są przyklejone, ani przybite do podłoża. Za pomocą specjalnego narzędzia „Buldog” bez większego problemu można zdjąć pojedynczą deskę lub całą podłogę, a po naprawie ponownie ją założyć.

 

W dzisiejszych czasach każda aranżacja podłogi, która pojawi się w naszej głowie, może być w pełni zrealizowana. Jeśli chcemy mieć komfort w postaci ogrzewania podłogowego, możemy osiągnąć go pod każdą, nawet drewnianą powierzchną.

Dodaj do:

Facebook Twitter Digg Wykop Nasza klasa

Powiązane artykuły

Olej kontra lakier: wybieramy...

Artykuł dodany: 2014-02-07

Olej kontra lakier: wybieramy wykończenie podłogi drewnianej Wybór wykończenia podłogi to decyzja, która wymaga uwzględnienia wielu czynników. Każda z nawierzchni posiada szereg zalet i wad, sprawiających, że...
Ogrzewanie podłogowe - rady...

Artykuł dodany: 2011-02-18

Ogrzewanie podłogowe - rady eksperta Ogrzewanie podłogowe ma bardzo dużo zalet, ale na inwestora czyha wiele pułapek związanych z jego instalacją. Często rezygnuje się z tej formy ogrzewania, ze...

Powiązane firmy

Komentarze

0
dodaj własny komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
Sklep » rss
Podłogi - portal e-floors.pl Podłogi - portal e-floors.pl mapa strony Podłogi - portal e-floors.pl kontakt
Witamy, jestes u nas pierwszy raz? Zarejestruj się, Masz konto? Zaloguj się
Token