konfigurator podłóg

Porady

A | A | A Drukuj

Odnawianie mebli ogrodowych

Artykuł dodany: 24 Lipiec 2012

Odnawianie mebli ogrodowych

Czym odnowić powierzchnię drewnianych mebli ogrodowych? Tradycyjny lakier to ciekawa alternatywa wobec środków koloryzujących, takich jak lazury i lakierobejce. Lakiery nie tylko nadadzą powierzchni połysk, ale także ochronią ją przed wodą i szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Wydobywają one naturalny kolor drewna oraz podkreślają jego walory dekoracyjne. Doskonale sprawdzą się zatem przede wszystkim na zdrowym, nie zniszczonym drewnie. Są także wytrzymałe i odporne na ścieranie – co będzie szczególnie ważnym parametrem przy zabezpieczaniu powierzchni eksploatowanych równie intensywnie jak ogrodowe krzesła, stoły, ławki, czy fotele. Przyjrzyjmy się technice lakierowania mebli ogrodowych krok po kroku.

 

Przed lakierowaniem, powierzchnia drewna powinna zostać właściwie przygotowana. Na początek usuwamy starą farbę, wyrównujemy nierówności papierem ściernym. Następnie czyścimy oraz osuszamy meble. Meble przeznaczone do eksploatacji na zewnątrz powinny zostać dodatkowo zaimpregnowane, np. bezbarwnym Impregnatem Extra marki Drewnochron.

 

Przystępując do lakierowania, pamiętajmy aby dokładnie wymieszać lakier przed użyciem. Powierzchnię malować starannie. Aby zapewnić estetyczny wygląd, należy również zwrócić uwagę, aby nie lakierować w poprzek drewna. Po wyschnięciu pierwszej warstwy przetrzeć lakier bardzo drobnym papierem ściernym. Lakierowanie powtórzyć od jednego do trzech razy, w zależności od przewidywanej intensywności eksploatacji lakierowanej powierzchni. Temperatura w trakcie lakierowania powinna wynosić od +15°C do +25°C.

 

Lakiery do zastosowania na zewnątrz marki Domalux – Alkilak i Domalux Jachtowy

 

Domalux Alkilak, to lakier znany polskim majsterkowiczom od ponad 25 lat. Niedawno udoskonalono jego recepturę. Unowocześniony Alkilak zapewnia dobrą ochronę przed czynnikami atmosferycznymi (deszcz, słońce, mróz). Zachował także swój tradycyjny, wyjątkowy połysk. Możemy nim zabezpieczyć m.in. drzwi, okna, altanki, czy domki letniskowe. Doskonale nadaje się także do lakierowania mebli ogrodowych.

 

wydajność: do 15 m2/l przy jednej warstwie

 

pojemność: 1 l, 10 l

 

liczba warstw: 2

 

liczba kolorów gotowych: bezbarwny

 

potrzebne narzędzia malarskie: wałek, pędzel

 

Cena: ok. 25 zł brutto za 1 l

 

Domalux Jachtowy to lakier do drewna mającego okresowy kontakt z wodą. Przeznaczony jest do zabezpieczania takich elementów jak: drewniany osprzęt jachtów, altany, balustrady, bramy, domki letniskowe, drzwi, okna, meble ogrodowe, Dzięki filtrom UV chroni także przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Tworzy trwałą i elastyczną powłokę.

 

wydajność: do 12 m2/l przy jednej warstwie

 

pojemność: 0,8 l, 2,5 l

 

liczba warstw: 1 - 3

 

liczba kolorów gotowych: bezbarwny

 

potrzebne narzędzia malarskie: wałek, pędzel, natrysk

 

cena: ok. 29 zł brutto za 0,8 l

Dodaj do:

Facebook Twitter Digg Wykop Nasza klasa

Powiązane artykuły

Renowacja zniszczonych podłóg...

Artykuł dodany: 2013-01-03

Renowacja zniszczonych podłóg drewnianych Trwałość drewna jest ograniczona jego naturalnymi właściwościami. W zależności od gatunku stosuje się je do różnych celów. Do wykonania podłogi wybierane...
Lakierowanie nowoczesnych...

Artykuł dodany: 2012-08-28

Lakierowanie nowoczesnych podłóg sportowych Wysokie oczekiwania w stosunku do podłóg sportowych, to przede wszystkim duża wytrzymałość oraz gwarancja bezpieczeństwa. Naturalne właściwości podłóg...

Komentarze

0
dodaj własny komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
Sklep » rss
Podłogi - portal e-floors.pl Podłogi - portal e-floors.pl mapa strony Podłogi - portal e-floors.pl kontakt
Witamy, jestes u nas pierwszy raz? Zarejestruj się, Masz konto? Zaloguj się
Token