konfigurator podłóg

Porady

A | A | A Drukuj

Pielęgnacja podłogi z drewna egzotycznego

Artykuł dodany: 24 Sierpień 2010

Pielęgnacja podłogi z drewna egzotycznego

Modne gatunki drewna egzotycznego posiadają walory estetyczne, wyróżniają się bardzo atrakcyjnymi właściwościami fizycznymi i mechanicznymi. Największe zalety tego typu drewna pozwalają na pewne i bezpieczne stosowanie ich jako materiałów podłogowych. Ale o taką podłogę należy bardzo dbać.

 

Jeżeli podłoga z drewna egzotycznego jest olejowana, początkowo warstwę pielęgnacyjnego środka woskowo-olejowego należy nakładać raz w tygodniu. Zanim nałożymy warstwę pielęgnacyjną, podłogę należy umyć mydłem olejowym.

 

Podłogę lakierowaną powinno pielęgnować się środkami zawierającymi woski oferowane przez producentów chemii do lakierowania. Nie zaleca się stosowania preparatów zawierających silikon.

 

Podłoga powinna zostać poddana konserwacji, gdy staje się trudniejsza do wyczyszczenia, niż dotychczas. W większości przypadków konserwacja ma miejsce w pierwszym roku użytkowania podłogi. Pierwsza konserwacja powinna zostać przeprowadzona zaraz po ułożeniu podłogi. Dzięki temu drewno zyska dodatkową warstwę ochronną.

Dodaj do:

Facebook Twitter Digg Wykop Nasza klasa

Powiązane artykuły

Czas na taras!

Artykuł dodany: 2013-05-08

Czas na taras! Wraz z pierwszymi promieniami słońca rozpoczynamy sezon tarasowy. Nic nie sprawia takiej przyjemności jak leniwe słoneczne popołudnie, czy poranna kawa na...
Jaką wybrać podłogę?

Artykuł dodany: 2011-06-14

Jaką wybrać podłogę? Wybór podłogi ma bardzo duży wpływ na wygląd danego pomieszczenia. O wyborze rodzaju okładziny podłogowej mogą decydować względy praktyczne – łatwość...

Komentarze

1
dodaj własny komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
nati

Pielęgnacja podłogi z drewna egzotycznego

Mimo, iż podłogi egzotyczne mają bardzo dobre parametry wytrzymałościowe należy o nie dbać. Stosując zalecane środki, przedłużamy jej żywotność.

Dodał: nati / 2011-01-24 12:58:55

Sklep » rss
Podłogi - portal e-floors.pl Podłogi - portal e-floors.pl mapa strony Podłogi - portal e-floors.pl kontakt
Witamy, jestes u nas pierwszy raz? Zarejestruj się, Masz konto? Zaloguj się
Token