konfigurator podłóg

Porady

A | A | A Drukuj

Pielęgnacja podłogi z drewna egzotycznego

Artykuł dodany: 24 Sierpień 2010

Pielęgnacja podłogi z drewna egzotycznego

Modne gatunki drewna egzotycznego posiadają walory estetyczne, wyróżniają się bardzo atrakcyjnymi właściwościami fizycznymi i mechanicznymi. Największe zalety tego typu drewna pozwalają na pewne i bezpieczne stosowanie ich jako materiałów podłogowych. Ale o taką podłogę należy bardzo dbać.

 

Jeżeli podłoga z drewna egzotycznego jest olejowana, początkowo warstwę pielęgnacyjnego środka woskowo-olejowego należy nakładać raz w tygodniu. Zanim nałożymy warstwę pielęgnacyjną, podłogę należy umyć mydłem olejowym.

 

Podłogę lakierowaną powinno pielęgnować się środkami zawierającymi woski oferowane przez producentów chemii do lakierowania. Nie zaleca się stosowania preparatów zawierających silikon.

 

Podłoga powinna zostać poddana konserwacji, gdy staje się trudniejsza do wyczyszczenia, niż dotychczas. W większości przypadków konserwacja ma miejsce w pierwszym roku użytkowania podłogi. Pierwsza konserwacja powinna zostać przeprowadzona zaraz po ułożeniu podłogi. Dzięki temu drewno zyska dodatkową warstwę ochronną.

Dodaj do:

Facebook Twitter Digg Wykop Nasza klasa

Powiązane artykuły

Pielęgnacja podłogi

Artykuł dodany: 2010-08-23

Pielęgnacja podłogi Przy zadbanych podłogach dom robi wrażenie schludnego. Podłogi odkurzamy, zamiatamy lub myjemy oszczędzając w ten sposób dużo pracy, gdyby brud nagromadził...
Pielęgnacja podłogi z marmuru

Artykuł dodany: 2010-10-01

Pielęgnacja podłogi z marmuru Obecnie najpopularniejszym kamieniem kładzionym na podłogi jest marmur. Układa się je w salonach łazienkach i przedpokojach. Nadaje ona wnętrzu elegancki...

Komentarze

1
dodaj własny komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
nati

Pielęgnacja podłogi z drewna egzotycznego

Mimo, iż podłogi egzotyczne mają bardzo dobre parametry wytrzymałościowe należy o nie dbać. Stosując zalecane środki, przedłużamy jej żywotność.

Dodał: nati / 2011-01-24 12:58:55

Sklep » rss
Podłogi - portal e-floors.pl Podłogi - portal e-floors.pl mapa strony Podłogi - portal e-floors.pl kontakt
Witamy, jestes u nas pierwszy raz? Zarejestruj się, Masz konto? Zaloguj się
Token