konfigurator podłóg

Porady

A | A | A Drukuj

Podłoga a zwierzaki domowe

Artykuł dodany: 18 Listopad 2010

Podłoga a zwierzaki domowe

Posiadając koty lub psy musimy przemyśleć, jaki będzie ich wpływ na użytkowanie podłogi. W domu, w którym mieszka pies lub kot, delikatne brzozowe, klonowe itd. drewniane parkiety zostaną dość szybko zrujnowane, mimo troskliwego wycierania łap i obcinania pazurów. Z czasem podłoga będzie całkiem porysowana, lepiej więc od razu wybrać twardy gatunek drewna, np. dąb lub gatunki egzotyczne. 

 

Ponadto tym, jeżeli mamy możliwość wyboru pomiędzy podłogą olejowaną czy lakierowaną, to polecam tę pierwszą, ponieważ mniej widać na niej zarysowania. Jeśli kupujemy panele podłogowe, to sprawdźmy ich odporność na zniszczenie – klasę ścieralności, czym wyższa klasa ścieralności tym panele będą bardziej odporne na pazury zwierzaków. Panele przeznaczone do sypialni, o niskiej klasie ścieralności, napewno nie wytrzymają szaleństw rozradowanego ulubieńca. W strefie dostępnej dla zwierząt najlepiej sprawdzają się wszelkiego rodzaju płytki ceramiczne, gdyż są dość odporne na zadrapania pazurkami i równocześnie łatwe do utrzymania w czystości.  

 

Co więcej zwierzęta pozostawiają również sierść, w związku z tym należy rozważyć zakup podłóg w kolorze zbliżonym do koloru sierści naszego pupila. Ruda sierść jest praktycznie niewidoczna na podłodze dębowej, jasna sierść będzie niewidoczna na podłodze jasnej jak jesion, bambus naturalny oraz klon, a ciemna na tej wykonanej z egzotycznych gatunków drewna – szczególnie wenie. Jeżeli mamy podłogę bardzo jasną, np. klonową a zwierzaka z ciemnym futrem możemy być pewni, że niewielka ilość sierści będzie bardzo widoczna.

 

 

 
 

Dodaj do:

Facebook Twitter Digg Wykop Nasza klasa

Komentarze

4
dodaj własny komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
kasia123

Podłoga a zwierzaki domowe

mi się podobają te pieski - fajne są, chcę takie same.

Dodał: kasia123 / 2012-02-22 13:20:38

~aga

Podłoga a zwierzaki domowe

a ja mam w calym mieszkaniu kafle drewnopodobne = piekny wyglad naturalnego drewna + super trwalosc + latwosc utrzymania czystosci! ;-) polecam

Dodał: ~aga / 2012-01-30 14:53:34

nati

Podłoga a zwierzaki domowe

Podłoga olejowa sprawdzi się, gdzie jest pies, mniej widać na niej zarysowania.

Dodał: nati / 2011-02-01 10:20:41

mati

Podłoga a zwierzaki domowe

fainie się ślizgają :D

Dodał: mati / 2010-11-25 12:41:34

Sklep » rss
Podłogi - portal e-floors.pl Podłogi - portal e-floors.pl mapa strony Podłogi - portal e-floors.pl kontakt
Witamy, jestes u nas pierwszy raz? Zarejestruj się, Masz konto? Zaloguj się
Token