konfigurator podłóg

Porady

A | A | A Drukuj

Spragnieni natury

Artykuł dodany: 13 Marzec 2014

Spragnieni natury

Beton i ceramika to materiały, które nie wszystkim miłośnikom ogrodów mogą przypaść do gustu. Wielu z nich tęskni za czymś znacznie lepiej wtapiającym się w otaczającą przyrodę. Takim materiałem z pewnością jest drewno.

 

Na pewno każdy też przyzna, że żaden plastikowy, nawet najokazalszy pojemnik na kwiaty doniczkowe, nie stworzy z nimi tak doskonałego duetu, jak efektowna drewniana donica. Z drugiej strony ilość chemii koniecznej do zabezpieczenie drewna przed degradującym wpływem warunków atmosferycznych może przerażać. Jednak w tym przypadku ekolodzy mogą być spokojni. Aby uzyskać tak wyjątkowy efekt wystarczy użyć do tego celu donic, które jedynie sprawiają wrażenie, że rośliny rosną w drewnianych naczyniach. Jednym z dekoracyjnych systemów pozwalających na uzyskanie takiego efektu jest Pino. Wykonane z niego donice do złudzenia przypominają drewno sosnowe i stanowią ciekawą oprawę kwiatów, ozdobnych krzewów i drzewek.

 

Jednak tak naturalny efekt możemy uzyskać nie tylko przy sadzeniu roślin ozdabiających nasz dom. Chęć zbliżenia się do natury, może być widoczna również przy wyborze nawierzchni alejek ogrodowych lub tarasu. Dzięki systemowi Pino również w tym wypadku możemy to zrobić wyjątkowo efektownie. W jego skład wchodzą bowiem również elementy nawierzchniowe do złudzenia przypominające deski z pięknego drewna, na którym podkreślone są poszczególne słoje. Do wyboru jest tu kilka rozmiarów takich elementów, co znacznie ułatwia aranżację ogrodowej przestrzeni. Ważne jest też to, że taką nawierzchnię możemy uzupełnić elementami palisadowymi, wykonanymi z takiego samego materiału. Dzięki temu znacznie rosną możliwości w projektowaniu naszego ogrodu – zwłaszcza jeśli chodzi o rabatki czy schodki.

 

System ten uzupełniają elementy przypominające plastry przeciętego pnia , również w kilku rozmiarach, które idealnie nadają się do ułożenia z nich dyskretnych ścieżek wiodących pośród kwitnących kwiatów i drzew. Ułożone z takich materiałów nawierzchniowych alejki, taras lub schody dają zjawiskowy wręcz efekt ogrodu wtapiającego się w otaczającą go przyrodę. Wszystkie elementy systemu Pino dostępne są w dwóch kolorach: jasnym i ciemnym, co pozwala idealnie dostosować je do stylu i kolorystyki naszej posesji.

 

Tego typu systemy są stworzone z myślą o tych, dla których najważniejszy jest taki dobór materiałów aby pozostały w zgodzie z naturalnym krajobrazem. Z pewnością czas spędzony w takim ogrodzie będzie prawdziwą przyjemnością i gwarancję idealnego wypoczynku.

Dodaj do:

Facebook Twitter Digg Wykop Nasza klasa

Powiązane artykuły

System montażu deski tarasowej...

Artykuł dodany: 2011-01-25

Jest to zaprojektowany ponad 10 lat temu system montażu desek tarasowych na podkładach z legarów drewnianych. System ten wyróżnia się tym, że jest to sposób...
Sposób na piękne schody tarasowe

Artykuł dodany: 2011-10-27

Sposób na piękne schody tarasowe Dobrze zaprojektowany i wykończony taras to miejsce harmonijnie łączące dom z ogrodem. A w takim przypadku nie sposób obejść się bez dopasowanych do klimatu...

Komentarze

1
dodaj własny komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
kamil94

Spragnieni natury

Za uwarzyłem tendencję powrotu do drzewa i bardzo dobrze:)

Dodał: kamil94 / 2015-04-08 11:59:30

Sklep » rss
Podłogi - portal e-floors.pl Podłogi - portal e-floors.pl mapa strony Podłogi - portal e-floors.pl kontakt
Witamy, jestes u nas pierwszy raz? Zarejestruj się, Masz konto? Zaloguj się
Token