konfigurator podłóg

Porady

A | A | A Drukuj

Podłoga jasna czy ciemna?

Artykuł dodany: 20 Styczeń 2012

Podłoga jasna czy ciemna?

Urządzając nasze mieszkanie staramy się aby wszystkie jego elementy były ze sobą dopasowane oraz tworzyły odpowiedni klimat pomieszczenia. Istotnym aspektem urządzania mieszkania jest też funkcjonalność. Duży wpływ na efekt końcowy mają odpowiednio dobrane kolory ścian, mebli, drzwi, ale jedną z ważniejszych rzeczy jest odpowiednio dobrana podłoga. Nawet bardzo niewielka różnica w kolorze podłogi może zmienić klimat naszego mieszkania, ponadto ściany możemy łatwo przemalować, meble wymienić, podłogę zaś wybieramy na kilkanaście lat. Zatem wybór podłogi musi być naprawdę bardzo przemyślany.

 

Zaletą jasnych kolorów jest to, że czujemy się radośni oraz pełni siły do działania, ciemne barwy działają zaś uspokajająco, łatwiej jest się zrelaksować we wnętrzach nasyconych ciemnymi barwami. Jasne kolory rozjaśnią i ożywią wnętrza w naszym domu. Zaleca się urządzać z ich wykorzystaniem pokoje, w których spędzamy dużo czasu w ciągu dnia, jak salony, jadalnie, kuchnie, czy pokoje dziecięce. Ponadto, dzięki temu, że optycznie powiększają przestrzeń, świetnie sprawdzą się w małych pomieszczeniach, dodając im lekkości oraz wyrazistości. Jednak jasne podłogi nie wszędzie pasują, w sypialni na przykład mogą nas rozpraszać. Łatwiej nam będzie się wyciszyć przed snem mając podłogę w ciepłym, ciemniejszym odcieniu. Należy jednak pamiętać, że ciemniejsze podłogi, typu deski podłogowe ciemne będą najlepiej wyglądały we wnętrzach o dużej powierzchni i odpowiednim oświetleniu. Ich barwa w niewielkich pokojach, z małymi oknami może bowiem nieco przytłaczać.

 

Dobranie odpowiedniego koloru podłogi jest niezwykle ważne. Pozwala na stworzenie w mieszkaniu spójnej całości oraz odpowiedniego nastroju. Poza barwą podłogi musimy jeszcze zwrócić uwagę na odpowiednie właściwości technologiczne wybieranych podłóg. W kuchni, pokoju dziecięcym czy korytarzu powinny mieć wyższą odporność na ścieranie są bowiem bardziej narażone na niszczenie niż np. w sypialni. 

Dodaj do:

Facebook Twitter Digg Wykop Nasza klasa

Powiązane artykuły

Podłoga w pokoju dziecka

Artykuł dodany: 2010-10-01

Podłoga w pokoju dziecka Dzieci, lubią biegać i dużo skakać. Przy tym bardzo łatwo mogą się poślizgnąć , jeśli podłoga w ich pokoju jest nieodpowiednio dobrana. Bez względu na...
Podłoga w pokoju małego alergika

Artykuł dodany: 2010-10-01

Podłoga w pokoju małego alergika O wyborze podłogi do pokoju dziecięcego decyduje wiele czynników m.in., alergia u dziecka. Wówczas należy wybrać podłogi ze specjalną powłoką antyseptyczną....

Komentarze

1
dodaj własny komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
agnieszka

Podłoga jasna czy ciemna?

To proste podłoga jasna powiększa optycznie nam pomieszczenie,a ciemna zmniejsza.Należy pamiętać o dobraniu kolorów.

Dodał: agnieszka / 2011-01-12 11:04:04

Sklep » rss
Podłogi - portal e-floors.pl Podłogi - portal e-floors.pl mapa strony Podłogi - portal e-floors.pl kontakt
Witamy, jestes u nas pierwszy raz? Zarejestruj się, Masz konto? Zaloguj się
Token