konfigurator podłóg

Artykuły

A | A | A Drukuj

Mozaika przemysłowa

Artykuł dodany: 19 Sierpień 2010

Mozaika przemysłowa

Mozaika przemysłowa jest szczególnie polecana w instalacji w budynkach użyteczności publicznej, ze względu na maksymalną odporność na zużycie i długą żywotność.


Mozaika  składa się z określonej liczby listewek (zwanych lamelkami) złożonych ze sobą dłuższymi bokami we wzór podobny do drabiny. Przeważnie występuje w grubościach od 8 do 23 mm, szerokościach od 8 do 25 mm, długościach od 100 do 400 mm. Dostępna jest w bardzo szerokim asortymencie gatunków drewna takich jak: Klon, Bubinga, Bambus, Doussie, Grapia/Garapa, Ipe, Jatoba, Masaranduba, Tamarindo, Tauari, Buk, Zebrano, Sucupira, Dąb, Cumaru, Wenge, Teak, Kempas, Merbau, Palisander, Guatambu i wiele innych. 


Możemy ją układać na różne sposoby:

  • płytami zgodnie z kierunkiem lamelek lub zmieniając go,

  • każdą lamelkę oddzielnie: symetrycznie (koniec lamelki jest w połowie drugiej), lub sposobem „na dziko” nieregularnie.


Ze względu na to, że mozaika składa się z bardzo wąskich elementów, jest mało podatna na odkształcenia, dzięki czemu czemu nadaje się do stosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności (łazienki, kuchnie). Szczególnie polecany do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności jest Teak, ponieważ zawiera naturalne olejki dzięki którym jest odporny na wilgoć.


Trzeba jeszcze zaznaczyć, że mozaikę przemysłową możemy cyklinować więcej razy niż parkiet czy deskę podłogową, a do tego jest jeszcze dużo tańsza i trwalsza.

Dodaj do:

Facebook Twitter Digg Wykop Nasza klasa

Powiązane artykuły

Akademia Inspiracji Baltic Wood za nami – relacja Akademia Inspiracji Baltic Wood...

Artykuł dodany: 2012-05-31

Ponad 200 gości wzięło udział w zorganizowanej przez firmę Baltic Wood konferencji Świat Przyszłości – Akademia Inspiracji, która odbyła się 24 maja 2012...
Ponadczasowy styl drewna Ponadczasowy styl drewna

Artykuł dodany: 2012-03-08

Drewniana podłoga nigdy nie wyjdzie z mody. Owszem pojawiają się trendy, ale tylko jeśli chodzi o kolorystykę, czy wykończenie. Drewno zawsze pozostanie numerem...

Komentarze

0
dodaj własny komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
Sklep » rss
Podłogi - portal e-floors.pl Podłogi - portal e-floors.pl mapa strony Podłogi - portal e-floors.pl kontakt
Witamy, jestes u nas pierwszy raz? Zarejestruj się, Masz konto? Zaloguj się
Token