konfigurator podłóg

Porady

A | A | A Drukuj

Łączenie płytek i podłóg drewnianych

Artykuł dodany: 20 Styczeń 2011

Łączenie płytek i podłóg drewnianych

Podczas łączenia różnych typów podłoży należy pamiętać o kilku istotnych elementach. Przede wszystkim łączenia uzależnione są od rodzajów podłoży, które chcemy połączyć. Inny typ łączenia zastosujemy jeżeli chcemy połączyć płytkę z płytką, a zupełnie inny jeżeli płytkę z podłogą drewnianą.

 

Najpopularniejsza metoda przytwierdzenia płytek to wykorzystanie zaprawy klejowej i zaprawy spoinowej do złączeń. W przypadku drewna, są różne sposoby mocowania, zależnie od tego czy chcemy mieć parkiet, panele czy mozaikę. Trzeba zwrócić uwagę na to, że drewno jest czułe na wilgotność i zmiany temperatur, więc kiedy będziemy je wykorzystywać trzeba pamiętać o tym, że ma tendencję do zmiany swojej wielkości. Aby nie zniszczyło to naszej podłogi musimy zadbać o to  wcześniej, czyli powinniśmy zostawić szczelinę między parkietem a ścianą, ale także między podłogą drewnianą a płytkami ceramicznymi. W szczelinach umieszczamy listwy dylatacyjne, wykończeniowe lub wypełniamy przerwy materiałem elastycznym. 

 

Części podłogi, które chcemy połączyć powinny być łączone za pomocą listwy wykończeniowej do połączeń lub korka. Zapobiega to niszczeniu się podłogi. Listwa nie może być widoczna i musi mieć odpowiednią wysokość.

 

Łączenie posadzek na jednym poziomie – rodzaje profili:

 

• Profile zakończeniowe

• Profile dylatacyjne

• Drewniane listwy dylatacyjne

• Listwy wykończeniowe

 

Łączenie posadzek na różnych poziomach – rodzaje profili:

 

• Listwy progowe

• Profile przejściowe i najazdowe

Dodaj do:

Facebook Twitter Digg Wykop Nasza klasa

Komentarze

3
dodaj własny komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
~Jan S.

Łączenie płytek i podłóg drewnianych

Do łączenia różnego rodzaju parkietów, płytek oraz innych podłóg dobrze jest wykorzystać elastyczne profile podłogowe! Do najlepszych zaliczają się STEP FLEX, UNIFLEX (do łączenia różnic wysokości do 10mm) oraz ROTOFEX Takie profile można kupić w sklepach internetowych np. ochronawnetrz.pl

Dodał: ~Jan S. / 2011-08-25 13:59:29

filip

Łączenie płytek i podłóg drewnianych

Rodzaj połączenia zależy od fantazji osoby projektującej podłogę, najczęściej stosuje się dwa rodzaje łączenia: parkiet z terakotą lub deska z płytą marmurową.

Dodał: filip / 2011-01-31 14:08:26

olo

Łączenie płytek i podłóg drewnianych

Bardzo ciekawy wachlarz przedstawionych propozycji.

Dodał: olo / 2011-01-24 11:17:53

Sklep » rss
Podłogi - portal e-floors.pl Podłogi - portal e-floors.pl mapa strony Podłogi - portal e-floors.pl kontakt
Witamy, jestes u nas pierwszy raz? Zarejestruj się, Masz konto? Zaloguj się
Token