konfigurator podłóg

Porady

A | A | A Drukuj

Listwy przypodłogowe LM 60 i LM 55 Arbiton

Artykuł dodany: 17 Czerwiec 2011

Listwy przypodłogowe LM 60 i LM 55 Arbiton

Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie do czego potrzebna jest listwa przypodłogowa?

 

Podłogi laminowane należą do podłóg tzw. „ pływających”. Po położeniu foli paroizolacyjnej oraz właściwego podkładu montuje się panele. Składając panele musimy pamiętać o zachowaniu dylatacji (odstęp między krawędzią panelu a ścianą) producenci paneli podają wymaganą dylatację od 10-15mm zależnie od wielkości  pomieszczenia. Dylatacja ma dać swobodne „oddychanie” i „pracę” Naszym panelom. Po to aby była między innymi cyrkulacja powietrza i aby panele nie trzeszczały o ścianę podczas użytkowania ( praca panelu przy chodzeniu). Aby zakryć szczelinę dylatacyjną stosujemy listwy przypodłogowe.

 

Kupując te jedyne panele laminowane, które będą idealnie pasowały do naszego wnętrza dając poczucie komfortu i swobody Musimy pamiętać, aby listwa przypodłogowa również tworzyła kolorystycznie spójną całość jak również swoim kształtem podnosiła elegancję wykończenia podłogi i tym samym pomieszczenia. Podczas montażu docenimy szybki system montowania bezpośrednio do ściany i elastyczne krawędzie, które idealnie dopasują się do ściany, przez co zakryją szczeliny i nierówności.

 

Kiedy już położymy wymarzoną podłogę i wykończymy ją idealnie dopasowanymi listwami będziemy nie tylko cieszyć się użytkowaniem, ale również wystawiać podłogę i listwy na różnego rodzaju testy w życiu codziennym, listwa będzie często czyszczona  na mokro i czasem uderzana. Warto zwrócić uwagę również na separację przewodów( oddzielenie różnych przewodów np. TV z Radiowymi), ponieważ brak separacji spowoduje zakłócanie działania w/w urządzeń. Zbadano, że podczas jednej żywotności podłogi, co najmniej 2 razy są dokładane kable telewizyjne lub radiowe oraz co najmniej 4 razy jest ściana malowana lub tapetowana.

 

Nasza idealna listwa przypodłogowa powinna:

- mieć szeroką dylatację krycia szczeliny między ścianą a panelem,

- idealnie kolorystycznie pasować do wybranej podłogi ,

- mieć ładny i elegancki kształt,

- być odporna na wilgoć,

- być odporna na uderzenia,

- posiadać dużą ilość na kable,

- posiadać możliwość malowania i tapetowania bez odkręcania listwy,

- posiadać odseparowane komory na kable.

 

Listwy przypodłogowe PCV

 

LM 60 – szybki montaż bezpośrednio do ściany. Malowanie bez odkręcania listwy, niwelacja nierówności.

Wysokość 60mm / szerokość krycia dylatacji 20,5 mm/długość 250 cm

Zalety:

- wykonana z litego PVC, bardzo elastyczna,

- gumki na górnej i dolnej krawędzi, zapewniają idealne dopasowanie do ściany i podłogi,

- pojemne, odseparowane kanały na przewody,

- malowanie i tapetowanie bez odkręcania listwy od ściany,

- odporna na uderzenia i wilgoć,

- szybki i prosty montaż bezpośrednio do ściany,

- niewidoczne łączenie górnego i dolnego elementu,

- nowoczesny, elegancki kształt.

      

Listwa posiada bardzo szybki system montażu. Listwa LM 60 posiada indywidualny system, Multibox, który daje możliwość montowania gniazdka elektrycznego, internetowego, sieciowego bez robienia dziury na gniazdko w ścianie. Wystarczy przykręcić Multibox do ściany do niego gniazdko.

 

LM 55 – szybki montaż bezpośrednio do ściany, niwelacja nierówności

 Wysokość 55mm / szerokość krycia dylatacji 26 mm/długość 250 cm

Zalety:

- wykonana z litego PVC,

- bardzo elastyczna

- gumki na górnej i dolnej krawędzi, zapewniają idealne dopasowanie do ściany i podłogi,

- pojemne, odseparowane kanały na przewody,

- maskowanie szerokich dylatacji – 26mm,

- odporna na uderzenia i wilgoć,

- szybki i prosty montaż bezpośrednio do ściany.

      

Listwa posiada bardzo szybki system montażu. Listwa LM 55 posiada indywidualny system Multibox, który daje możliwość montowania gniazdka elektrycznego, internetowego, sieciowego bez robienia dziury na gniazdko w ścianie. Wystarczy przykręcić Multibox do ściany do niego gniazdko.

 

LMX – szybki montaż bezpośrednio do ściany, niwelacja nierówności, niska cena.

Wysokość 46mm / szerokość krycia dylatacji 20 mm/długość 250 cm

Zalety:

- wykonana z litego PVC,

- bardzo elastyczna

- gumki na górnej i dolnej krawędzi, zapewniają idealne dopasowanie do ściany i podłogi,

- odseparowane kanały na przewody,

- odporna na uderzenia i wilgoć,

- szybki i prosty montaż bezpośrednio do ściany.

      

Listwa posiada bardzo szybki system montażu. Listwa LMX posiada indywidualny system Multibox, który daje możliwość montowania gniazdka elektrycznego, internetowego, sieciowego bez robienia dziury na gniazdko w ścianie. Wystarczy przykręcić Multibox do ściany do niego gniazdko.

 

Listwy przypodłogowe Arbiton mają najlepsze dopasowanie do czołowych producentów paneli laminowanych, oferowanych w Polsce i za granicą, między innymi: Classen, KronoOriginal, Egger, Tarkett, Kronopol. Jak widzimy, listwy przypodłogowe Firmy Decora pod marką ARBITON posiadają wszystkie cechy idealnej listwy przypodłogowej.

 

Ale to nie wszystko!

Firma Decora na tegorocznych targach budowlanych między innymi DOMETEX 2011 zaprezentowała innowacje związane z ciągłym podnoszeniu parametru, jakim jest dopasowanie koloru listwy do podłogi.

 

Wood Effect

Nowa kolekcja listew przypodłogowych LM55 i LM60 w jakości High Definition została nazwana Wood Effect ze względu na absolutnie niedoścignioną jakość wzorów drewna oraz doskonałe dopasowanie do podłóg laminowanych i drewnianych. Listwy Wood Effect do złudzenia przypominają naturalne listwy drewniane, a szeroka gama dekorów pozwala bez trudu dopasować odpowiednią listwę do każdej podłogi.

 

Opracowując nową kolekcję wybraliśmy najpopularniejsze, najmodniejsze i najbardziej poszukiwane podłogi laminowane i stworzyliśmy na ich podstawie zupełnie nowe matryce nadruku High Definition. Nie znajdziecie tak wszechstronnych i tak perfekcyjnie dopasowanych wzorów w żadnej innej kolekcji listew przypodłogowych. Dzięki tej technologii można swobodnie dopasować listwę PCV do podłogi drewnianej, co kiedyś było nie do pomyślenia.

 

Decora S.A. jest wiodącym producentem i dystrybutorem artykułów przeznaczonych do wykończenia i dekoracji wnętrz. W skład Grupy Kapitałowej wchodzi 13 podmiotów, w tym 10 zagranicznych. Dzięki coraz większej skali działania firma jest w stanie gwarantować najwyższą jakość obsługi i produktów w konkurencyjnych cenach. W ofercie spółki znajduje się ponad 5000 produktów. Są one dystrybuowane do niemal 40 krajów świata. W 2005 roku Decora S.A. z sukcesem zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Dokonania firmy oraz wysoka jakość produktów zostały wielokrotnie docenione przez ogólnopolskie jak i zagraniczne media opiniotwórcze i branżowe.

    

Dodaj do:

Facebook Twitter Digg Wykop Nasza klasa

Powiązane artykuły

Wybór i montaż listew...

Artykuł dodany: 2010-10-21

Wybór i montaż listew przypodłogowych Główną funkcją listwy przypodłogowej jest zakrycie szczeliny dylatacyjnej, która pozostaje po ułożeniu podłogi. Pełni ona funkcję dekoracyjną oraz...
Listwy przypodłogowe – szybki...

Artykuł dodany: 2011-03-09

Listwy przypodłogowe – szybki i łatwy montaż Deska podłogowa, parkiet, panele, wykładzina dywanowa? Dąb, buk, jesion, czy może drewno egzotyczne? Jest to tylko kilka pytań, na które musimy odpowiedzieć...

Komentarze

0
dodaj własny komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
Sklep » rss
Podłogi - portal e-floors.pl Podłogi - portal e-floors.pl mapa strony Podłogi - portal e-floors.pl kontakt
Witamy, jestes u nas pierwszy raz? Zarejestruj się, Masz konto? Zaloguj się
Token