konfigurator podłóg

Porady

A | A | A Drukuj

Pielęgnacja podłogi z marmuru

Artykuł dodany: 01 Październik 2010

Pielęgnacja podłogi z marmuru

Obecnie najpopularniejszym kamieniem kładzionym na podłogi jest marmur. Układa się je w salonach łazienkach i przedpokojach. Nadaje ona wnętrzu elegancki wygląd. Nieodpowiednio pielęgnowana może ulec przebarwieniom.

 

Jeżeli marmur leży na podłodze szczególnie w okolicach drzwi wejściowych, gdzie zawsze znajdują się różne drobiny i ziarna piasku. Gładka i błyszcząca powierzchnia marmurowej podłogi może zmatowieć i stracić swój blask. Aby zachować jak najdłużej piękny wygląd i tym samym przedłużyć żywotność posadzki, do czyszczenia podłogi należy używać wyłącznie produktów przeznaczonych do konkretnego rodzaju marmuru.

 

Używanie zbyt silnych detergentów może doprowadzić do zmatowienia podłogi. Na rynku jest wiele preparatów przeznaczonych do pielęgnacji posadzek wykonanych z marmuru, które skutecznie usuwają wszelkie zabrudzenia i przywracają czyszczonym powierzchniom połysk. Dzięki regularnej pielęgnacji podłogi z marmuru pozostają czyste, błyszczące i chronią powierzchnię.

 

Przed przystąpieniem do czyszczenia powierzchnie posadzki należy bardzo dokładnie oczyścić z kurzu i innych zabrudzeń. Praktycznie każdy detergent należy rozcieńczyć z odpowiedniej ilości wody. Po umyciu posadzkę warto dodatkowo zabezpieczyć preparatem przeznaczonym do impregnacji marmuru.

Dodaj do:

Facebook Twitter Digg Wykop Nasza klasa

Powiązane artykuły

Przewodnik zakupowy – kupujemy...

Artykuł dodany: 2011-10-28

Przewodnik zakupowy – kupujemy podłogę Położenie podłogi to duży wydatek. Pochłania często znaczną część budżetu przeznaczonego na wykończenie mieszkania. Sprzedawcy oferują szeroką gamę...
Jaką podłogę wybrać do...

Artykuł dodany: 2012-08-24

Jaką podłogę wybrać do pokoju dziecięcego? Dzieci nie zawsze grzecznie siedzą na krześle lub kanapie. Podłoga jest ich ulubionym miejscem zabaw. To na niej raczkują, stawiają pierwsze kroki, a później...

Komentarze

0
dodaj własny komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
Sklep » rss
Podłogi - portal e-floors.pl Podłogi - portal e-floors.pl mapa strony Podłogi - portal e-floors.pl kontakt
Witamy, jestes u nas pierwszy raz? Zarejestruj się, Masz konto? Zaloguj się
Token